Őszi edzőtábor – Gondolatok Japánból

Gondolatok és Technikák Japánból – Bujinkan Seijin Dojo Őszi Tábor A 2024-es Japán utam során szerzett tapasztalatokat szeretném megosztani veletek a Bujinkan Seijin dojo őszi táborában. Minden Japán utazásom alkalmával lehetőségem van több oktatóval találkozni, így a tábor során az általuk átadott technikai magyarázatokat és…

Bot bevezető kurzus (B0)- Fegyver Akadémia

Bot bevezető kurzus (B0) indul! A kurzus célja, hogy elsajátítsd a hosszú és rövid bot ( Bo, hanbo ) határozott mozdulatait, erőteljes állásait, és megtanulj hatékonyan támadni, védekezni – felkészítve téged a valós harci helyzetekre. Jelentkezés itt: https://seijin.hu/bot-bevezeto-kurzus-b0/ Kurzus Részletei Bővebben a kurzusról: https://seijin.hu/bot-bevezeto-kurzus-b0/ Első alkalom: 2024.…

Harcművészeti japán szótár

  A szótár összeállításával szeretnék egy kis segítséget nyújtani a dojo tanulóinak, hogy könnyebben értelmezhessék az edzéseken elhangzó kifejezéseket. A Japán nyelv nem tartozik a világ legegyszerűbb nyelvei közé, háromféle teljesen különböző írásjelkészletével. Így csak egy egyszerű táblázat összerakására vállalkoztam, ahol a szavak latinbetűs átiratánál…

Ki a ninja?

Az általánosan elterjedt közhiedelem szerint, bérgyilkosok a feudális Japánban. Azok a történészek, akik a szigetország történelmét tanulmányozzák, sem igazán tudnak arról megegyezni, hogy pontosan mikor jött létre és kikből is állt a ninják közössége. Mivel ezek az emberek szerettek a háttérben lenni és az aktuális hatalom…

Tavaszi ninjutsu edzőtábor

A Bugacon tartandó tavaszi tábor fő témája a kés és a kusari fundo lesz. Bár a régi harcművészeti iskolák tematikájában (Bugei jūhappan) ritkán szerepelt külön a késharc, mégis gyakran kerül elő edzéseken ez a fegyver itthon és Japánban egyaránt. Gyakorló harcművészként tisztában kell lennünk a kés…

A ninjutsu alapja a taijutsu

A Ninjutsu mozgásanyagának elsajátítását a Tai jutsu-val, vagyis a pusztakezes gyakorlással kezdjük, majd erre épülve tanuljuk a fegyverek használatát. Ezért is kapta harcművészeti rendszerünk a Bujinkan Budo Taijutsu nevet. A Tai testet jelent, a Jutsu művészetet, ami arra utal, hogy a megfelelően felkészített test küzdelem közben…

Vizsgarendszer

A vizsgáztatási szokás dōjō-nként eltér. Hatsumi sensei nem határozott meg semmilyen konkrét vizsgakövetelményt, azt az oktatók belátására bízta. A Bujinkan ilyen szempontból nagyon liberális. Van ahol adományozzák, van ahol a teljesített edzések számához kötik a következő fokozat megszerzését. Tűzkeresztség – fehér öv vizsga Ez az…

Hogyan válassz edzőtermet?

HOGYAN VÁLASSZ EDZŐTERMET? Amikor úgy döntesz, hogy harcművészet gyakorlására adod a fejed, pár dolgot tisztáznod kell magadban. Ne állj úgy hozzá, mint egy új hobbihoz, ami gyorsan sikerélményt fog hozni számodra! Tudom ez ijesztő lehet az elején, de a harcművészetek nem illeszkednek bele rohanó világunkba. Viszont…

Fegyverek a Bujinkanban

A Ninjutsu fegyverhasználata sok tekintetben eltér a más harcművészeteknél megszokottól. A kilenc iskolánkból egyesek, melyek a harctereken alakultak ki, a hagyományos fegyvereket helyezik az előtérbe, mint például a Kukishinden ryu-ban a yari vagy a tachi. Azonban a ninja iskolák szemlélete merőben más, köszönhetően a kialakulásuknak…
en_GB